Hakkımızda

Misyonumuz vizyonumuz gibi klişeleri atlıyorum.
Yıllar öncesinde refah düzeyi Türkiye’den daha geride olan Kore, teknoloji ve ağır sanayi ürünleri piyasasında Japonya gibi eğitime ve teknolojiye ağırlık vererek global piyasada kendine yer edinmiş ve hatta başta telefon görüntü ve ses sistemleri gibi ev teknoloji ürünleri olmak üzere bir çok pazarı Japon ürünlerinden temizleyip pazarın hakimi olmuştur. Bunları anlatmamızın nedeni Korenin başarısı nereden geliyor Japonya’dan farkı nedir sorusunun cevabı. Bu sorunun cevabı pek çok kriterle değerlendirilebilir fakat en önemli cevabı ekonomi kitaplarında bile kaleme alınan kültürdür yani Kore Kültürü. Kore imalat ürünleriyle birlikte kültürünü de sürekli geliştirdi tüm dünyaya ihraç etti ve malumunuz tüm dünyayı etkisi altına aldı.
Lg, Samsung kullanan biri en azından bir kere olsun Kore filmi, Kore dizisi izlemiş Kpop tarzı müzik dinlemiş Kore stili bir kıyafet görüp beğenmiştir. Hiç mi olmadı yepyeni yaratıcı bir hikaye diye yutturulan Kore uyarlaması çakma Türk TV dizilerini izlemiştir yada telifi bize aittir diyerek orjinal filmin ismini vermeden Kore filminden uyarlanıp yayınlanan Evim Sensin gibi filmleri izlemiştir.
Hal böyle olunca bu akımın sonucu olarak Kore ürünleri piyasası ortaya çıkıyor, bambaşka bir pazar. Kore dizisinde kullanılan bir ürün çok fazla zaman geçmeden tüm dünyaya yayılmaya başlıyor tüm dünya üzerinde alıcısını buluyor. Fakat yine de gördüğümüz beğendiğimiz aradığımız bir ürünü bulmamız çok da kolay olmuyor. Benim ilk aldığım ürün daha doğrusu aradığım ürün Angel Eyes kolyesiydi Dong Joo’nun Soo Wan’a verdiği düdüklü kolye. Yeterince popüler olmadığından sanırım bulmam çok ama çok zor oldu ve ödeme, teslimat, kargo ücreti konusunda sorun yaşadım ama yılmadım en sonunda buldum ve aldım :)
Bir süredir Kore ürünü satan sayfaları inceledik instagramın etkisiyle çok geniş bir pazar haline gelmiş ve gerçekten harika ürünler satan sayfalar var. Fakat yine de bazı eksiklikler var örneğin kategori düzeni instagram üzerinde belirli bir kategori düzeni olmadığı için ürünlere ulaşmak çok da kolay olmuyor ya da ilgisizlik bazı satıcılar gerçekten yoğun oldukları için mesajlara bakmıyor yada bakamıyor ve bir de fiyat farkı olayı var.
Bu sorunların ve eksikliklerin giderildiği daha iyi bir hizmet veren bir sayfa açma düşüncesiyle yola çıkarak Moda Kore’nin açılışını yaptık. Ürün listeleme konusunda kategori oluşumunda daha titiz davranmaya ve daha önemlisi popüler ürünleri aşıp ürün çeşitliliğini arttırmaya çalışıyoruz ki kafanızda ki ürünü bulmanıza yardımcı olalım. İkinci husus iletişim yoğun olduğumuz saatler günler olabilir fakat özellikle dışardan getirilen ürünlerde uzun bir süreç söz konusu bu süreç boyunca tüm merak ve endişelerinize ortak olacağız soru ve isteklerinize en kısa sürede dönüş yapacağız ve tabi nihai hedef mutluluğunuz ürününüze kavuştuğunuz andaki mutluluğunuza ortak olmak bizim hedefimiz :) Şöyle şöyle olsa yada böyle böyle olmasa dediğiniz her ne varsa bize iletin birlikte düzeltmeye yenilemeye çalışalım.
Her türlü soru öneri ve istekleriniz için lütfen iletişim kanallarımızdan birisiyle bizimle iletişime geçin. Keyifli Alışverişler :)